معرفی مؤسسه میراث فرهنگ و تمدن پارس

موسسه فرهنگی ـ هنری «میراث فرهنگ و تمدن پارس» براى اولین بار، ایده ساخت پازل سه بعدى بناهای تاریخی ایرانی - اسلامی براساس نقشه‌برداری مهندسی و با رعایت مقیاس را ارائه و اجرا نمود.

موسسه فرهنگی - هنری «میراث فرهنگ و تمدن پارس» دارای چندین مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌باشد که براى اولین بار، ایده ساخت پازل سه بعدى بناهای تاریخی ایرانی - اسلامی براساس نقشه‌برداری مهندسی و با رعایت مقیاس را ارائه و اجرا نمود.  


مصطفی اخوان مدیرعامل این موسسه، دغدغه اصلی خود را از طراحی این محصولات، تقویت هویت فرهنگی و ملی کودکان و نوجوانان و آشنایی آنان با نمادهای فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی می داند.
همچنین این محصولات که به صورت پازل سه بعدی چوبی می باشند و برای اولین بار برای بناهای تاریخی ایرانی و اسلامی، در این سطح طراحی شده است، می تواند باعث آشنایی مردم تمدن های دیگر با تمدن عظیم ایرانی – اسلامی و جذب گردشگر شود.


توضیحات مدیر عامل درباره پازل سه‌بعدی بقیع:


پازل سه بعدی حرم ائمه بقیع که به نام جنت البقیع نامیده شده است نوزدهمین محصول از سری محصولات فکری – آموزشی فرهنگ و تمدن و اولین پازل سه بعدی حرم ائمه علیهم السلام می‌باشدکه توسط این موسسه طراحی و تولید شده است که نمونه مشابه دیگری نیز ندارد.
این پازل چوبی در ۷۲ قطعه و بر اساس اسناد و مدارک موجود از حرم ائمه بقیع با مقیاس یک به صد و بیست و پنجم طراحی شده است.
از ویژگی‌های منحصر به فرد این پازل بگوئید. شاید مستحضر باشید مجموعه ما برای اولین بار در ایران اقدام به طراحی و تولید پازل‌های سه‌بعدی بناهای تاریخی و مذهبی نموده که تمام مراحل از طراحی تا تولید در ایران انجام می‌شود. این پازل‌ها چند ویژگی منحصر به فرد دارد؛ اول آنکه تلاش شده است بر اساس مقیاس طراحی و تولید ‌شود، دوم در تولید به منظور افزایش دقت و ایجاد حجم و نقوش در بنا از تکنیک متفاوتی استفاده شده است. علاوه بر آن فرم گنبدی که در پازل نیز مشاهده می فرمایید برای اولین بار در صنعت تولید پازل های سه بعدی به کار برده شده است.


در واقع طراحی و تولید پازل سه بعدی جنت البقیع توسط این موسسه، به منظور آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با تاریخ اسلام و انس بیشتر این قشر با اهل بیت عصمت و طهارت از طریق پیام های نامحسوس یک محصول فکری – آموزشی بوده است، که امیدوارم در این راستا، به لطف خداوند این هدف محقق شود.


درخصوص پازل سه بعدی جنت البقیع، علاقه مردم برای بازسازی واقعی آن و بلکه باشکوه تر و زیباتر در مدینه منوره و حرم بقیع، ایجاد ارتباط قلبی با این محصول را دو چندان کرده است.


| شناسه مطلب: 100626نظرات کاربران